Etkili İletişim Beceri Geliştirme Grup Çalışması

Etkili İletişim Eğitim programı”nda, çocukla ve gençlerle ilişki içinde olan tüm yetişkinlerin daha etkili iletişim kurabilmeleri için gereken beceriler öğretilmektedir. Bu becerilerle katılımcılar, öğrencileri ve ilişkide oldukları başka kişiler ile aralarındaki ilişkiyi olumlu sürdürmeyi başarabilir; öğrencileri ve başka kişilerle olan çatışmalarının çözümü için öğrenecekleri yeni yöntemleri kullanarak, ilişkilerini güçlendirebilirler.                     

 

İçerik

·         Kendini ve başkalarını güçlü ve zayıf yanları ile olduğu gibi kabul etme,

·         Nasıl iletişim kurduğunu farketme,

·         Sözlü ve sözsüz mesajlar ,

·         Etkili İletişim Becerilerini tanıma ve kullanma,

·         Empatik dinleme becerileri,

·         Kendini ifade etme becerileri,

·         Sorun çözme becerileri.

 

Yöntem:           Grup üyelerinin etkin katılımını sağlayan; işlenen konularla ilgili grup oyunları, alıştırmalar, canlandırmalar,  üyelerin yaşantılarından getirdikleri konuların grup malzemesi olarak kullanımı sözkonusudur. Grup üyelerinin tüm oturumlara katılımı beklenir.

 

Kimler Katılabilir:        Resmi ve Özel okulların Rehberlik servisinde çalışan tüm meslek elemanları, öğretmenler, aileler.

 

Katılımcı Sayısı:  Eğitim programı 10-12 kişilik kapalı gruplarda uygulanır.

 

Eğitimin Yeri : YÖRET Vakfı Merkezi

Tarihler              : Hafta arası ve  haftasonu olmak üzere 2 seçeneğimiz vardır.

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2008

 

1-   Dört Hafta sonu 5’er saatlik oturumlar: 25 Ekim, 01 Kasım, 08 Kasım, 15 Kasım 2008 Cumartesi

Eğitim Uzmanı: Nazan ÜRKMEZ

 

2-  Yedi hafta süreyle Hafta içi 3’er saatlik oturumlar: 15,22,29 Ekim, 05,12,19,26 Kasım Çarşamba akşamları

Eğitim Uzmanı : Miryam ANJEL

 

Süre:  Çalışmanın tamamı 21 saattir.  (Her 2 seçenek için)

 

Not:  Talep olduğunda, eğitim tek bir kurum için verilir  Süre, kurumun ihtiyacına ve koşullarına göre     

         farklı  planlanarak teklif yapılır.

 

Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanabilmek için lütfen e-posta ekinde gönderilen başvuru formunu en kısa zamanda  doldurarak yoret@yoret.org.tr  adresine gönderiniz.

 

Programın tümüne katılan grup üyelerine YÖRET Vakfı Katılım Belgesi verilir.

Ayrıntılı bilgi için  0212 219 28 67 YÖRET Vakfını arayabilirsiniz.

  

Eğitim Sorumlusu: Nazan ÜRKMEZ  Psikolojik Danışman & Aile ve Çift Terapisti

A.Ü Eğitim Bilimleri Fak. Eğitimde  Psikolojik Hizmetler Bölümün’den 1987 yılında mezun olup, yurtdışı ve yurt içi mesleki kuruluşlardan eğitimler alarak mesleki kariyerini geliştirmiştir. “Aile ve Çift Terapileri”, “Boşanma Arabuluculuğu” “Travma Psikolojisi” ile “Yaratıcı Drama“ ve “Transaksiyonel Analiz” konusunda uzmanlık eğitimleri almıştır.

 

Bireysel ve grupla psikolojik danışma çalışmaları, aile ve çift terapisi yapmaktadır.  Eğitim kurumlarında anne - babalar, öğretmenler için, şirketlerde idareci ve personeller için kurumun ihtiyacına yönelik grup çalışmaları, konferanslar ve seminerler vermektedir. “Iletişim Becerileri, Yaratıcı Drama, Stresle Başa Çıkma” konularında grup çalışmaları yapmaktadır. Kurumlara yönelik “Kriz Yönetimi ve Krizlere Psikolojik Destek ve Müdahale” çalışmaları konusunda eğitimler vermektedir.

 

Eğitim Sorumlusu : Miryam ANJEL   Uzman Psikolojik Danışman

Istanbul Üniversitesi Psikoloji Lisans, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans  mezunudur. Özel okullarda Rehberlik Koordinatörü olarak görev yapmıştır.Veli, öğrenci ve öğretmenlere yönelik çeşitli seminerler vermiş ve grup çalışmaları düzenlemiştir.  Halen Boğaziçi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir. Gestalt Teorisi ve Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır.

YÖRET Vakfında “İletişim becerileri, Liderlik, Psikolojik Danışma Becerileri”  konularında eğitim ve süpervizyon hizmetleri vermektedir.

 

 


YÖRET Vakfı’nın misyonu
Psikolojik danışmanları güçlendirerek, çocuk ve gençlerin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunmak üzere, sürekli eğitim ve hizmet projeleri yürüterek, toplumun yaşam kalitesini arttırmaktır.
İletişim
Yazışma Adresi: Akkavak Sk. No:17/11 Nişantaşı/İSTANBUL
Tel: 0212 219 2867 - 0532 604 1908
E-Mail: yoret@yoret.org.tr
to-top

YÖRET VAKFI