YÖRET

DışaVurumcu Sanat TERAPİSİ ATÖLYESİ

Dışavurumcu Sanat Terapisi'ne ilgi duyanları, çocuklarla çalışmalarında kimi zaman günlük hayata ilişkin kimi zaman da daha karmaşık hatta travmatik duyguları çok daha kolay ve etkili bir şekilde ele alabilme becerilerine katkıda bulunmak isteyenleri atölye çalışmamıza bekliyoruz. Atölye çalışmamız yaşantısal eğitim grubu şeklinde gerçekleşecektir. Çocuklarda uygulamasını öğreneceğimiz bütün etkinlikleri ele alıp bazılarını kendimize uygulayarak paylaşımlarda bulunacağız. Ardından çocuklarla bireysel ve grup çalışmalarında bu etkinliklerin uygulama tekniklerini aktaracağız. Atölye sonunda katılımcılar hem etkinlikleri kendisi deneyimlemiş hem de çocuklarda uygulama becerisini edinmiş olacaklar.

 

Tarih: 3 Aralık 2019

Kimler Katılabilir: PDR - Psikoloji uzman ve öğrencileri

Katılımcı sayısı: 10

Eğitim yeri: YÖRET Vakfı

Eğitim süresi: 4 Hafta – 12 saat

Bağış:  Öğrenci: 200 TL – Mezun 400 TL bağış olarak alınacaktır.

Saatler: 18.00 – 21.00

Eğitim Sorumlusu: Emre Alıcı

2000 yılında Pertevniyal Lisesinden mezun olduktan sonra 2004-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında lisans eğitimimi tamamladı. 2010 yılında "Ebeveyn kaybı yaşayan çocuklara yönelik dışavurumcu sanat terapisine dayalı grupla psikolojik danışmanlık uygulamalarının travma sonrası stres düzeyine etkisi" adlı tez çalışması ile Marmara Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladı. 11 yıldır çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik çeşitli kurumlarda psiko-pedagojik danışmanlık ve psikoterapi uygulamaları gerçekleştirmekte. 2010 yılında Prof. Dr. Mooli Lahad ve NATO tarafından organize edilen "Culturally Sensetive Treatment of Post Trauma on SEE FAR CBT (90 saat) eğimini tamamladı. Yararlandığı diğer terapi yöntemleri arasında "şema terapi, dışavurumcu sanat terapisi, çözüm odaklı kısa terapi, transaksiyonel analiz" yer almaktadır.

 

Eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir.

 

Dışa Vurumcu Sanat Terapisi Eğitimimizin takvimi belli olur olmaz, sosyal medya hesaplarımızdaki duyurumuzu takiben ister web sayfamızdan ister Facebook ve Instagram hesaplarımızdan katılım başvurusu yapabilirsiniz.