YÖRET

GÖNÜLLÜ EKİBİMİZ


CANSU MİLCAN

1994, İzmit doğumluyum. 2014’te Özel Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldum. 2019’da da İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisans eğitimimi tamamladım. 2017-2019 arasında okul bünyesinde bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği ve sosyal medya sorumlusu olarak görev aldım. Bir dönem Ayten Zara hocamızın kurucusu olduğu World Human Relief Projesi’nde sosyal medya ekibinde yer aldım. Şu anda Özel FMV Işık Üniversitesi Klinik Yüksek lisans programında eğitimime devam etmekteyim. Özellikle çocuklarla daha yakından deneyim kazanabilmek hem kendi dünyamı zenginleştirebilmek hem de çocukların ve ailelerinin hayatlarına dokunabilmek adına Sivil Toplum Kuruluşu bünyesinde yer almak istediğime karar verdim. Bu sebeple YÖRET Vakfı ailesine katıldım ve YÖRET gönüllüsü olarak kendimi geliştirme, bolca öğrenme şansı yakaladım. 

 

DENİZ BAYAT

YÖRET Vakfı’nı ilk olarak 2018 yılı, üniversite 3. sınıfta ailemdeki diğer psikologlardan duymuştum. Sosyal medyadan da gönüllü başvuru ilanını görünce büyük bir heyecanla başvurdum. Böylelikle ilk olarak 3 ayı kapsayan ve sonraki aylarda da devam eden gönüllü stajyerlik tecrübem başlamış oldu. Özellikle çocuklarla çalışma alanında kullanılan dil ve davranış anlamında çok büyük katkısı oldu. Aynı zamanda aldığımız çoğu eğitim, katıldığımız her projede süpervizyon desteği sağlanması bir öğrenci olarak beni çok destekleyen bir fırsat oluyor. Bana kattığı ve katacağı her şey için YÖRET’e teşekkür ederim.

 

DİLARA İNCİ

2019’da Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaparak bu alanda uzmanlaşmayı hedefliyorum. Bu güne kadar Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Endüstri Örgüt Psikolojisi laboratuvarlarının çeşitli çalışmalarında gönüllü araştırmacı olarak görev aldım. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Topluluğu ile Hacettepe Üniversitesi Hayvan Hakları ve Doğayı Koruma Topluluğu'nun 5 sene boyunca aktif üyesiydim. Ford Otosan Sağlık Birimi'nde 2 ay boyunca staj yaparak alanı deneyimleme fırsatı ve Ankara Üniversitesi Otizm Araştırma ve Uygulama Merkezi'ndeki 3 aylık stajım boyunca öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarla çalışma fırsatı elde ettim. YÖRET Vakfı'nın da başta ABC projesi olmak üzere çeşitli projelerinde aktif olarak görev alıyorum, özellikle dezavantajlı aile ve çocuk gruplarıyla yapılan çalışmalara katılmaya çalışıyorum. Vakıf aracılığı ile alanında uzman kişilerden birçok eğitim alma şansı da elde ettim (Proje Yönetimi Eğitimi, Kutu Oyunu Eğitimi gibi). Bundan sonraki süreçte de YÖRET Vakfı ile birlikte geliştireceğimiz projelerde yer almaya çalışacağım.

 

GÖZDE ŞİİR

Üniversiteye başladığım yıl YÖRET'in ismini ve yaptığı işleri duymuştum. Sonrasında projelere ve etkinliklere dâhil olma fırsatı yakaladım. Yaptığı güzel işler ve sunduğu içtenlik dolu destekle YÖRET daha fazla dâhil olmak istediğim bir kuruluş haline geldi. Böylelikle 2018 akademik yılından itibaren YÖRET'in gönüllü stajyerlerinden biri oldum. Toplumsal alanda yapılan iyileştirici çalışmaların içinde YÖRET'in bir parçası olarak yer almaktan fazlasıyla memnunum.

 

SENA UÇMUŞ

Marmara Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. 1. sınıftan beri alanda yetkinliğimi arttırmak amacıyla türlü staj, etkinlik ve eğitimlere katılmaktayım. YÖRET ile yollarım 2016’da bir dersimizde alandaki yeterliliğimizi arttırmak için etkinlik ve eğitimlerine mutlaka katılmamız gereken bir sivil toplum kuruluşu olduğunu duymam ile kesişti. Üniversite hayatım boyunca bana her zaman destek alabileceğim kapısını açık tutarak; okul dışında da hem diğer psikoloji/pdr öğrencileri ile tanışabileceğim hem de birçok uzmana ulaşabileceğim bir yer haline geldi. YÖRET çatısı altında çocuk hakları, çocuk katılımı, anne-baba-çocuk ilişkisi, gelişimi farklı bireyler ve mülteci bireyler gibi birçok konuya ilişkin uygulamalı olarak farkındalık kazanmak bir psikolojik danışmanlık öğrencisi olarak alana dair farkındalığımı özellikle de uygulamaya da yer vermesi açısında zenginleştirmiştir. 2018 akademik yılından beri ise gönüllüsü olarak türlü çalışmalarına katılım ve desteğimi aktif olarak sağlamaktayım.