YÖRET

PSİKODRAMA EĞİTİMİ

 

Eğitim hakkında bilgi

Tarih: 14 Ekim 2019

Kimler Katılabilir: PDR - Psikoloji uzman ve öğrencileri

Katılımcı sayısı: 16

Eğitim yeri: YÖRET Vakfı

Eğitim süresi: 10 hafta 20 Saat

Bağış:  Öğrenci: 350 TL – Mezun 470 TL bağış olarak alınacaktır.

Saatler: 18.00 – 20.00

Eğitim Sorumlusu: Arzu Soysal

Uzman psikolog, psikoterapist ve psikodramatist Arzu Soysal, 1996 yılından beri profesyonel olarak yetişkin ve ergenlerle bireysel ve grup terapisi uygulamaktadır. 2011 Eylül ayında Aydın Karaçanta ile Pluto Danışmanlığı kurmuştur. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde yarızamanlı öğretim üyeliği yapan Soysal’ın ergenlik, sanat ve psikodrama alanlarında çeviri ve yayınları bulunmaktadır. Robert Lisesi’nden mezun olan Arzu Sosyal, lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde tamamlamış ve aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tamamladığı Uygulamalı Psikoloji master programı ile Uzman Psikolog unvanını alan Sosyal, 2008’de İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki 700 saatlik eğitimi tamamlamış ve psikodrama terapisti olmuştur. 1996-1999 yılları arasında kronik böbrek hastaları, kanser hastaları ve aileleri ile çalışmış, 1999-2001 yılları arasında ise Londra’da hipnoterapi eğitimi almış ve tamamlayıcı ruh sağlığı hizmeti veren sivil toplum örgütü MIND’da çalışmıştır. 2001-2007 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Okulu Rehberlik ve Psikoloij Danışmanlık Birimi’nin koordinatörü olarak görev yapmıştır. Soysal 2007-2011 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde gençler ve ergenlerle psikodrama ve eğitim grupları gerçekleştirmiştir. Yetişkin ve ergenlerle bireysel psikoterapi de yapan Soysal, kadınlar, çocuklar, üniversite öğrencileri için seminer, konferans ve eğitim çalışmaları düzenlemiştir.
2008-2009 yıllarında YÖRET Vakfında Barış için Sanat Projesinin koordinatörü olarak görev yapmış, ABD’de bu konuda eğitim ve uygulamalara katılmıştır. Aynı yıllarda Türkiye Futbol Federasyonunun düzenlediği Herkes için Futbol Projesi kapsamında Futbol Köyleri’nde (Van 2008; Bolu 2009) psikolog-grup yönlendiricisi olarak çalışmış, Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Bilgi Paylaşım projesinde süpervizörlük yapmıştır. Bir çocuk köyünde grup ve bireysel psikodrama uygulamaları yapmıştır.
 

 

Eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir.

 

Psikodrama Eğitimimizin takvimi belli olur olmaz, sosyal medya hesaplarımızdaki duyurumuzu takiben ister web sayfamızdan ister Facebook ve Instagram hesaplarımızdan katılım başvurusu yapabilirsiniz.