YÖRET

YARATICI DRAMA EĞİTİMİ

 

Yaratıcı drama ülkemizde yeni sayılabilecek ancak gittikçe anlamı ve önemi yeni anlaşılmaya başlayan ve özellikle eğitim alanında yaygınlaşmasına çalışılan bir disiplindir ve birçok farklı disiplinle iç içe ve ilişkilidir. Yaratıcı Drama, bireysel gelişimin yanı sıra özellikle çocuklarla ilgili mesleki alanlarda faydalanılabilecek çok özel bir yöntemdir. Kendi başına bir sanat alanı olan bu disiplin, tiyatro ve drama tekniklerinden yararlanarak, oyun ve oyunsal süreçleri kullanan, yaşantısal bir grup çalışmasıdır.

 

Yaratıcı Drama bireyin iletişim ve empati becerilerinin gelişmesine, kendini bedensel/zihinsel ifade edebilmesine ve güven duygusu kazanabilmesine, duyularını, imgelemini kullanarak yaratıcılığını ortaya çıkarmasına, kendini ve çevresini daha iyi algılayabilmesi ve hayatın her alanında farkındalığını arttırabilmesine, üretken, paylaşımcı ve işbirliğine yatkın olmasına katkıda bulunur. Ayrıca tüm sanat alanları ve estetik formlarla bağlar kurabilmesi, eleştirel düşünebilmesi ve bir takım psikolojik açılımlarla rahatlayabilmesi için ortam yaratır.

 

Tarih: 6 Kasım 2019

Kimler Katılabilir: Herkes

Katılımcı sayısı: 16

Eğitim yeri: YÖRET Vakfı

Eğitim süresi: 8 Hafta (20 saat)

Bağış:  Öğrenci: 350 TL – Mezun 470 TL bağış olarak alınacaktır.

Saatler: 18.00 – 20.30

Eğitim Sorumlusu: Dilara Köktürk Erden

1978 yılında Kdz. Ereğli’de doğan Dilara Erden, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans, Mersin Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

2003 yılında Rehber öğretmen olarak Milli Eğitim’de çalışmaya başladı. 2005-2009 yılları arasında Çağdaş Drama Derneği’nden Yaratıcı Drama eğitimi aldı. Halen MEB ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında drama eğitmenliği yapmaktadır.

 

Yaratıcı Drama Eğitimimizin takvimi belli olur olmaz, sosyal medya hesaplarımızdaki duyurumuzu takiben ister web sayfamızdan ister Facebook ve Instagram hesaplarımızdan katılım başvurusu yapabilirsiniz.