YÖRET

YÖNETİM KURULUMUZ

İLKİM EZGİ ARSLAN

2011 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldum, Haziran 2018 tarihinde tezli Klinik Sağlık Psikolojisi yüksek lisansını Glasgow Strathclyde Üniversitesi‘nde tamamladım. Halen İstanbul Altunizade Acıbadem Hastanesi, Hematoloji ve Kemik İliği Nakil servislerinde uzman psikolog olarak çalışmaktayım. YÖRET Vakfı ile 2015 yılında tanıştım ve ofis gönüllüsü olarak işe başladım. Gönüllülüğün yanı sıra Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin imzalanmasının 20. yılı olduğundan dolayı vakıf bünyesinde Genç Gönüllüler Kulübü (GGK) kurdu ve çocuk hakları savunuculuğuna başladık. Bu süreç içerisinde kulüp içerisinde birçok faaliyet gerçekleştirdik. Buradaki çalışmalarımız devam ederken, 2017 yılında YÖRET Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak seçildim ve aynı zamanda “Vurma! Konuş...” projesinin kapanışında proje koordinatörü olarak görev yaptım. Halen çeşitli projeler yazmaya, GGK mentörlüğüne ve yönetim kurulu üyeliğine devam etmekteyim.

 

NECLA ÖNER

 


NERMİN ÇİFTÇİ ARIDAĞ

 

NEVRA ÖLÇER

 

NURSELİ TAMER

1977’de Üsküdar Amerikan Lisesi’nden, 1981’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. Kariyerime ilk fon yöneticilerinden biri olarak American Express Bank'da

başladım, çeşitli bankalarda çalıştıktan sonra 1998'de kızımın doğumuyla bir kariyer değişimi yaparak "tam zamanlı anne" oldum. Bu alanda öğrenmeyi, yenilikleri izlemeyi yurt içi ve yurt dışında katıldığım seminerler, sertifika programları ve üniversitelerde misafir öğrenci olarak sürdürmekteyim. 2009’da Üstün Yetenekli Çocukların Duygusal Desteklenmesi (SENG- Supporting Emotional Needs of Gifted) Vakfı ile tanıştım, aldığım eğitimlerle de gönüllüsü  oldum. Ayrıca, barış kültürü, çatışma yönetimi, iyi yazar olmak gibi çeşitli eğitimlerden aldığım sertifikaların yanı sıra 2014’de Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde, Eğitim Bilimleri Yüksek Lisansı’nı tamamladım. Kabul edilen tezim “Ergenlerin Teknolojik Zorbalık Algıları ve Buna Yönelik Farkındalık Eğitimi” başlıklı. Bu alanda hakemli dergilerde yayınlanan makalelerim bulunmakta. 2014’den itibaren çeşitli kurum ve kuruluşlarda seminerler vermekte, güvenli sosyal yaşamın önemini vurgulamaktayım. 1981’de ABD’de kurulan, sohbet ederek öğrenme, destekle(n)me fikrine dayanan SENG’in Avrupa’da gelişme kararıyla 2018 yılında kurucu yönetim kurulu üyesi, modelin Türkiye’de uygulanabilmesi için de 2018’de Aile Destek Platformu’nun kurucusu oldum. SENG Moderatörlüğü, Öğrenci koçluğu, masal terapisti sertifikaları sahibiyim. Çalışma Alanlarım: Güvenli Internet Kullanımı - Teknolojik Zorbalık / Internet Bağımlılığı - Özel Yetenekli Çocuklarla Yaşamak - Alfa Kuşağı Çocuklarıyla Yaşam. 2010’da YÖRET Vakfı’na katıldım ve önce YÖRET Vakfı İcra Kurulu, sonrasında da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarımı sürdürdüm, sürdürmekteyim.

SABİHA MUTLU

 

SEMA ERDEM

1979 yılında İTÜ – İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, Sistem Analizi mezun oldum. 1979 – 1981 arasında İTÜ – Gemi İnşaatı Fakültesi Hidrodinamik Kürsüsü Asistanlığı’nı üstlendim. 1982 – 2014 arasında IBM Türk Limited Şirketi’nde Sistem Mühendisi, Eğitim Uzmanı, Ürün Yönetimi Yöneticisi ve        Proje Yöneticisi olarak çalıştım. 1998’de PMI Proje Yönetimi Enstitüsü PMP’de Proje Yönetimi Sertifikasyonu Eğitimi aldım. 1998 – 2000 arasında Stanford Üniversitesi’nde Proje Yönetimi Eğitimleri aldım. 2017’de EUPATI Avrupa Hasta Hakları Savunuculuğu Eğitimi alarak mezun oldum. Sosyal Sorumluluk çalışmaları kapsamında 2002’de ED – EUROPA DONNA TÜRKİYE Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. 2008 – 2013 arasında ED – EUROPA DONNA MERKEZ’inde Yönetim Kurulu Üyesi oldum, 2011 – 2013 arasında Başkan Yardımcılığı yaptım. 2016 – 2019 arasında ECCO PAC’e üye oldum. 2015 – 2017 arasında ESSO’da Hasta Danışmanlığı gönüllüğü yaptım. 2019 yılından itibaren YÖRET’te Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitimci olarak yer almaktayım.